Kartlı Geçiş Sistemleri

Tek geçişli sistemlerden yüzlerce geçişli sistemlere kadar giriş çıkışların kontrol edildiği, arşivlendiği aynı zamanda binanın güvenlik otomasyonu sağlayan çözümler üretilmektedir. Bir noktanın özelliğine göre;
Yaklaşım (Proximity) tipi kart,
Biometrik tanıma (parmak izi tanıma, el tanıma, damar tanıma ve iris-retina tanıma) kullanılarak giriş çıkış kontrollerien üst seviyede yapılmaktadır.
Access kontrollü geçiş sistemleri ile, personel devam kontrolü, ziyaretçi, araç kontrolü ve otopark otomasyonu gibi uygulamalarda entegre bir şekilde yapılmakta Ayrıca yaygın ve CCTV sistemleri ile entegrasyon yapılabilmektedir.

Kartlı Geçiş SistemleriEmpa olarak projenin özelliğine bağlı olarak basit bir yapıdan çok karmaşık ve entegre yapılara kadar Johnson Controls ve Siemens Integrated, Bewator Sipass, Stanley PAC, Honeywell, Samsung ve Rosslare ürünleri ile müşterilerimize çözümler sağlamaktayız.
Kartı Geçiş ve Güvenlik Sisteminin amacı, öncelikli olarak teknik odaların ve tüm önemli geçiş noktalarının korunması, ilgili odalara sadece yetkili personelin girebilmesini sağlamak, bunun dışındaki tüm zorlama olabilecek geçişleri gözlemlemek ve ilgili güvenlik birimlerinin problem olan noktaya en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamak amacı ile detaylı bir sistem mimarisi oluşturmaktır.

Kartı Geçiş ve Güvenlik Sisteminin merkezinde 1 adet server sistem PC bulunmaktadır. Tüm saha cihazlarının bağlantılarının yapıldığı çoklu ağ geçiş kontrol panelleri, RS485 ve TCP/IP tabanlıdır. Kartı Geçiş ve Güvenlik Sisteminin Kontrol panelleri arası bağlantıların standart RS485 haberleşmesinin hat uzunluğunu sağlayamadığı noktalarda sistem TCP/IP tabanlı paneller kullanılarak bina bölümlere ayrılır. Kapasite olarak her TCP/IP panele çeşitli sayılarda markaya göre RS485 protokollü panel bağlanarak toplamda 1000 üzerinde panel, binlerce kapıya kadar onbinlerce kullanıcıya hizmet verilebilmektedir. Sistemde her panelin ayrıca olay hafızası da bulunmaktadır.

Büyük sistemlerde server PC’nin de bulunduğu 1 adet HUB ile oluşturulmuş IP network ağı bulunur. Tüm TCP/IP paneller CAT6 kablo ile bu ağa bağlanır. Her panel üzerinde markaya göre değişen sayıda okuyucu ve giriş ile çıkış kontrolü bulunur. Bu girişlere çeşitli kapılardaki manyetik kontaklar, panik butonları, PIR dedektörler gibi cihazlar bağlanır.

Sistem tasarımı hem çevrim içi hem de çevrim dışı çalışmaya olanak tanır. Sistemdeki panellerin iletişimin kesilmesi gibi çevrim dışı çalışması durumunda her panel üzerinde bütün kullanıcıları ve yetkileri sakladığı için sorunsuz olarak geçiş kontrol işlevini yerine getirebilmektedir. Bu şekilde kullanıcılar hiç bir şekilde iletişimden kaynaklanan sorunlardan dolayı işlevsel bir kayba uğramamaktadır.
Kontrol panellerinin her biri kendi güç devresi, akü şarj ünitesi ve akülerini içermektedir. Kapılardaki manyetik tutucular veya manyetik kilit karşılıkları bu devreler üzerinden veya ayrı güç kaynaklarından beslenebilmektedir.

Sistem kontrol yazılımı olarak markaya bağlı olarak çeşitli yazılımlar kullanılır. Yazılım dünya çapındaki müşterilerden gelen talepler ve yeni teknolojiler doğrultusunda geliştirilmekte ve yeni uygulama ve donanım sürüm güncellemeleri direk yazılım üzerinden hiç bir işlevsel duraksama olmadan sisteme yüklenebilmektedir. Yazılm endüstri standardı olmuş MS SQL veri tabanı üzerinde çalışmaktadır. Sistem kurulumu esnasında MS SQL eğer kullanıcı tarafında yüklü değilse otomatik olarak kurulmakta ve gerekli bağlantılar oluşturulmaktadır. Yazılımlar yine markadan markaya bağlı olarak aynı zamanda grafik harita desteği de vermektedir. Sistemde kat planlarındaki olaylar harita bazında görülebilmektedir


Hakkımızda

2000 yılında elektronik güvenlik sistemleri alanında, uluslararası birçok firmanın distribütörlüğünü alarak bu sektörde hizmet vermeye başladık. Küçük ve büyük ölçekli firmalardan konutlara uzanan geniş bir yelpazede uygun çözümler sunarak sahip olduğumuz prestijli referanslar, bize güvenliğinizi sağlamaya devam etmek için güç verdi ve yenilikler yapmaya yöneltti.

İletişim

info@Proxyguvenlik.com
Tel : 0533 407 13 71
Adres : Mimaroba Mah. Ceren Plaza Büyükçekmece / İSTANBUL